Rehabilitace Zábřeh Marta Malá


Ambulantní zařízení poskytující komplexní fyzioterapeutické služby v kombinaci s metodami tradiční čínské medicíny (TCM)

Informace


Ambulantní rehabilitace v provozu od roku 1995, známá pod názvem REFIT.
Vzhledem k tomu, že v roce 2016 si jiná česká firma zaregistrovala název Refit jako ochrannou známku, nemůžeme déle tento název používat.


Aktuální čas:


Kineziotaping

02.03.2015 20:48

Tejpování provádíme dle konceptu MTC, který vychází z japonské metody kinesio tape Dr. Kenso Kase. Pomocí tejpovací pásky, která se lepí na tělo, se zvyšuje látková výměna, podporuje hojení, tlumí bolest, koriguje špatné postavení v kloubu. Tejpy jsou barevné i tělové, nealergenní, mají váhu lidské kůže a jsou velmi dobře snášeny. Na těle se nechávají až sedm dní.

Díky Kinesio tejpu je možno pozitivně ovlivnit funkci svalů, lymfatického systému a kloubů.

Díky vlnovitému uspořádání lepidla na samotném tejpu dochází k tlakové redukci tkání, tím se zvětšuje prostor mezi kůží a svaly a dochází k regulaci krevního a lymfatického oběhu. Přes stimulaci proprioreceptorů se zlepšuje funkce kloubů a reguluje se svalové napětí. Redukce bolesti je tak důsledkem tlakového ovlivnění postižených tkání.

Aby bylo tejpování účinné, je potřeba dodržovat určitá pravidla. Především - tejpování provádí odborně vyškolený terapeut. Poslední dobou se stalo tejpování "módní" záležitostí, mnoho lidí si nakupuje nekvalitní tejpy na různě dostupných místech, doma na sebe někdy doslova "motají" tejpy bez patřičných znalostí....

Nesprávnou aplikací můžete způsobit množství potíží. Vyškolený terapeut zná dobře indikace i kontraindikace, způsob lepení u danných potíží a používá kvalitní tejpy. Aplikaci tejpů volí vždy až po řádném vyšetření!

Správné vyšetření vede ke správné aplikaci tejpu, který nemusí být aplikován vždy do místa bolesti. Při správné aplikaci je účinek tejpu jednoznačně pozitivní.

Doba aplikace tejpu je 7 dní. Po této době se účinnost tejpu výrazně snižuje, a ikdyž tejp na kůži dobře drží, nemá smysl ho nechávat déle. Je nutné tejp odstranit a nalepit nový. Celková doba léčby tejpováním je v průměru 4 týdny. Délku a způsob léčby volí terapeut dle kinesiologického rozboru a intenzity potíží pac.

Aby bylo dosaženo maximálních výsledků, je vhodné tejpování kombinovat s další terapií - manuální techniky, cvičení, úprava pohybových stereotypů.

Pro více informací a objednání k léčbě kontaktujte naše terapeuty.